Guelph Storm победи Kitchener Rangers за 2-ри пореден път
Global News | 2024-03-20 | 17:49:33

Guelph Storm успя да победи Kitchener Rangers с резултат 5-2 във вторник вечерта, когато съперниците се срещнаха за последен път през редовния сезон.

Сторм, които се стремят да си осигурят пето място в Западната конференция на OHL, отбелязаха рано и често, като Вилмер Алриксон и Уил Макфадън изведоха гостите с 2-0 след първите 20 минути.

Нещата не се промени за Рейнджърс след почивката, когато Куин Бочесне и Брейдън Боуман удвоиха предимството на Гуелф през първите пет минути на втория период.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят. Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Няколко минути по-късно Хънтър Брзустевич най-накрая отговори за Китчънър, но Джейк Карабела от Сторм отбеляза своя 23-ти за сезона на 16-ата минута.

Саймън Мотю от Китчънър добави утешителен гол за Рейнджърс в третия период, за да затвори точкуването.

В неделя двата отбора се срещнаха в Гуелф, където Бурята си осигури победа с 5-4 в това, което може да бъде предварителен преглед на мач от първия кръг на плейофите.

Рейнджърс са заключени на четвърто място, място, което няма да се промени, независимо от това какво ще се случи в последните два мача на Китчънър.

Те ще приемат горещите Ошава Дженералс в петък вечер преди това гостуват на Оуен Саунд, за да закрият сезона в събота.

Междувременно на Сторм остават три мача, за да решат съдбата си, тъй като могат да завършат някъде между пето и осмо място в плейофната надпревара.

В четвъртък и събота те ще имат битка у дома с Owen Sound Attack, които в момента са на седмо място, преди да се отправят към Лондон в неделя за сблъсък с водещите в лигата Knights.